SİPARİŞ HATTI 0538 332 07 95

Arrow up
Arrow down

aşılı ceviz fidanı iletişim

 

Bilecik Ceviz Fidanı

Bilecik ceviz fidanı büyüdüğünde meyvesi yabancı cinslere nazaran oldukça kaliteli ve maddi değeri yüksek ancak yerli cinslere göre geç yetişen bir aşılı ceviz fidanı türüdür.

Bilecik Ceviz Fidanı Özellikleri

Bilecik ceviz fidanının ekimi kıyı bölgeler hariç özellikle geç donlarının görüldüğü her yere uygundur. Meyvesi ince kabuklu ve dolgundur. Kabuktan kolay ayrılır.Ancak kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.
Bilecik Ceviz Fidanı Şebin, Yalova-3 ve Yavuz-1 çeşitleriyle tozlanır. Meyve salkımı 2-3′lü yapıdadır.
Bilecik ceviz fidanı %30 yan dallarda meyve yapar. Eylül ayı sonlarında hasat edilir.

Kaman 1 Ceviz Fidanı

Kaman 1 ceviz fidanı karasal iklime uygundur.

Üzüm salkımı sıklığında kaliteli meyve verir. Her yıl aynı verimi verir. Bu fidan 2-3-4 ten geç yapraklanır. Kaman 1 ceviz fidanı İlk bahar geç donlarından etkilenmez. Ortalama meyve ağırlığı 11 gr'dır. İç ağırlık 5.3 g iç oranı %48.1 iç yağ oranı %65'tir. İç rengi diğer fidanlarda da olduğu gibi beyazdır.Kaman antraknoza karşı dayanıklıdır. Aynı zaman da kuru tüketime elverişlidir. Eylül ayı sonlarında hasat edilir.

Şebin Ceviz Fidanı

Şebin Ceviz Fidanının özellikleri tozlayıcısı Bilecik ile hemen hemen aynıdır. Meyvesi yabancı cinslere göre kaliteli olup yabancı cinslere göre geç yetişir.

Şebin Ceviz Fidanı

Şebin cevizi diğer yerli ceviz fidanlarına göre oldukça verimlidir. İnce kabukludur,bu yüzden meyvesi taşınırken çabuk kırılır. Meyveleri 11,36 gr'dır. Salkımda en az 3-4 meyve bulunur. İç kurdu, sulama ve güneş yanıklığına karşın oldukça hassastır. Şebin ceviz fidanı kuru ve taze tüketmek gerekir.Tozlayıcıları Bilecik, Yalova-3'tür.